» NEWSLETTER

Bądź na bieżąco, poinformujemy Cię o najważniejszych wydarzeniach.

Stowarzyszenie istnieje od 2007 roku. Wykształciliśmy ponad 700 instruktorów rekreacji ruchowej.
Warsztaty jogi, relaksacji i koncentracji umysłu / Akademia Rekreacji Częstochowa / 14 maja 2022r
Uprzejmie informujemy, że z przyczyn nam niezależnych warsztaty zostają przesunięte na późniejszy termin. O nowym terminie wkrótce poinformujemy.

Mateusz Szkop i Michał Bogusławski zapraszają na niecodzienne wydarzenie – kilkugodzinne spotkanie w którym uczestnicząc spróbujemy doświadczyć głębokiej relaksacji oraz odprężenia.
 
Warsztaty obejmują następujące części:
 
1. Rytmizacja wykorzystując bębny afrykańskie
2. Sesja asan
3. Ćwiczenia koncentracji umysłu z wykorzystaniem instrumentów.
4. Koncert relaksacyjny, ćwiczenia relaksacyjne
  
Organizatorzy: 
Mateusz Szkop (Etnochowa) +48 887 854 542
Michał Bogusławski (ABCrelaksu) +48 579 525 857             
m.boguslawski@abcrelaksu.com
 
Miejsce i data: 
Akademia Rekreacji Anny Mochnackiej ul. Wysockiego 37, Częstochowa
14.05.2022 godz.16.00 – 20.00

Cena: 125 zł        
Numer konta: 16 1050 1142 1000 0097 2838 2798


Świat jest rytmem … – relaksacyjne warsztaty z jogą i muzyką instrumentów archaicznych.

Zapraszamy na niecodzienne wydarzenie – kilkugodzinne spotkanie w którym uczestnicząc spróbujemy doświadczyć głębokiej relaksacji oraz odprężenia.

Zaprezentujemy nasz autorski przegląd metod relaksacyjnych poprzez praktykę jogi i trening uważności, naukę gry na instrumentach archaicznych - stworzymy wspólny bębniarski krąg. Całość zwieńczona zostanie dłuższym koncertem relaksacyjnym, podczas którego możesz wybrać się do źródeł świadomości. Poczujesz jak umysł i ciało łączą się i przenikają.

W naszej podróży towarzyszyć nam będą instrumenty etniczne z różnych starożytnych kultur: bębny szamańskie i afrykańskie, misy tybetańskie, indyjska 'drumla', perska ektara oraz hang drum.

„Świat jest rytmem. Są rytmy natury i rytmy wszechświata.
Bicie naszego serca. Sposób chodzenia.
Wewnętrzny tok myślenia.
Porządek dnia i nocy. Fazy księżyca.
Pory roku. Rezonanse orbitalne. Cykle kosmiczne.
Muzyka jest uniwersalna ponieważ jest rytmem.”
 - Andre Stern.

Grając na bębnach etnicznych można doświadczyć stanu zbliżonego do transu, w którym następuje rozsynchronizowanie neuronów kory mózgowej. Może ono prowadzić do manifestacji podświadomości i sprzyjać twórczemu i kreatywnemu myśleniu. Zajęcia takie mają wiele prozdrowotnych właściwości działających na całą psychomotorykę naszego organizmu, z których wymienić można m.in:

• synchronizację półkul mózgowych
• poprawienie pamięci i koncentracji
• rozwój intuicji i wrażliwości
• pozbycie się wewnętrznego chaosu i niepokoju


Kim jesteśmy?

Mateusz Szkop – obecnie student filozofii, poprzednio kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nauki gry na bębnach etnicznych pobierał podczas warsztatów z Mansa Camio, Sidiki Dembele, Moustafa El Boudani oraz u Wojtka Pęczka, Piotra "Jacksona" Wolskiego i Janusza Czarneckiego. Dyplom muzykoterapeuty II stopnia uzyskał w Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości pod okiem dr Macieja Kieryła. Jest członkiem stowarzyszenia i grupy bębniarskiej Etnochowa. Przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów bębniarskich w Polsce i za granicą. 


Michał Bogusławski – obecnie student kognitywistyki na Uniwersytecie Śląskim. Zawodowo zajmujący się prowadzeniem zajęć jogi i relaksacji, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-joga. Od lat blisko współpracujący z prof. Januszem Szopą w ramach koła naukowego jogi oraz jogi jako sport akademicki na AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Autor prac naukowych i wystąpień na konferencjach naukowych. Członek Stowarzyszenia Jogi Akademickiej.



Publikacja: 2022-05-06 16:02:29