» NEWSLETTER

Bądź na bieżąco, poinformujemy Cię o najważniejszych wydarzeniach.

Stowarzyszenie istnieje od 2007 roku. Wykształciliśmy ponad 700 instruktorów rekreacji ruchowej.
Trening funkcjonalny z Anną Bieniec - Biskupice k / Częstochowy / 30.09-1.10.2023
Informujemy, że trening został odwołany z przyczyn ekonomicznych.

Stowarzyszenie Jogi Akademickiej zaprasza w dniach 30.09.23 i 1.10.2023 na spotkanie z doktorantką fizjoterapii Trening funkcjonalny na warsztaty pt. Trening funkcjonalny.
Trening odbędzie się w Biskupicach k / Częstochowy ul. Zrębska 39 w Agroturystyce Sokole Ranczo.

Trening funkcjonalny możemy nazwać treningiem zdrowotnym. Ruch może mieć działanie zdrowotno - prewencyjne, ale też przeciążeniowe i kontuzjogenne. W dzisiejszych czasach często nieświadomie podejmujemy aktywności które wcale nie musza na nas działać prozdrowotnie.
Osoba siedząca 10 godzin wybiera się na cross fit i wykonuje wszystkie zadania w ograniczonych przez swoją postawę ciała wzorcach ruchowych, co jeszcze bardziej może przyczynić się do obciążenia i przyspieszyć dolegliwości bólowe. 

Mówiąc o Treningu Funkcjonalnym trzeba zacząć od wyjaśnienia słowa funkcjonalny. Organizm ludzki działa jako system, którego elementy oddziałują na siebie. Podejście funkcjonalne do treningu ma na celu tak wykorzystać znajomość anatomii funkcjonalnej w wyborze ćwiczeń, aby ruch miał charakter zintegrowanego, wielopłaszczyznowego działania, którego składowymi są zmiana jego tempa przy utrzymaniu stabilizacji segmentów ciała bazując na prawidłowej współpracy systemu nerwowo-mięśniowego.

W koncepcji treningu funkcjonalnego jest działanie ukierunkowane na zaplanowany ciąg ćwiczeń, które mają kształtować prawidłowe, kontrolowane ruchy.

Ćwiczenia funkcjonalne kształtują mobilność, stabilność, wytrzymałość, sile. Są idealnym treningiem dla osób chcących mieć fit wygląd bez niepotrzebnych przeciążeń bólowych.
Anna Bieniec

Rezerwacja miejsc i informacja – 500460910 Anna Mochnacka
 - 1 nocleg 130zł
 - obiad, kolacja, śniadanie 150zł.
 - 2 dniowy trening 300zł.
Liczba miejsc ograniczona.


Publikacja: 2023-07-31 23:18:13